Něco o mně

                      Praxe a zkušenosti

Původně jsem se vyučil jako mechanizátor lesní výroby. Tuto práci jsem vykonával do vojenské služby. 


  
    Po vojně jsem sloužil ve státních službách a po devíti letech ve státním sektoru jsem se začal živit jako svářeč, zámečník. Toto řemeslo jsem vykonával asi deset let, během této doby jsem si udělal zkoušky na veškeré EU normy a některé německé TUV normy, abych měl co nejlepší možnost výběru zaměstnání a využil jakékoliv příležitosti ke zdokonalování. Když jsem si připadal v naší republice nedoceněný, vydal jsem se do sousedního Německa, během práce v Německu jsem se seznámil se svou nynější ženou Andreou a to jsem ještě netušil, že mi spadla do klína bezva ženská s nemovitostí na krku. 


   Tento barák z 18. století se pro mne stal výzvou pro zdokonalování v dalších řemeslech. Nemovitost se snažíme opravit, zrekonstruovat do původního stavu a napravit škody po předchozím vlastníkovi. Postupem jsem se musel učit základům elektrifikace, vodoinstalace, zedničiny a dalších činností, které byli potřeba pro zlepšení našeho bydlení. Zřídil jsem si dílnu a rád tu tvořím... těší mne, když se mi povede dílko za, které jsem pochválen nejen svou ženou.
   Během této doby jsem si našel místo ve firmě, která montuje dveře a zárubně. Rychle jsem se rozkoukal, začal dělat věci i nad rámec dveří a díky zpětné vazbě zákazníků jsem se rozhodl, že se budu věnovat práci hodinového manžela.


 Nemám rád jednotvárnou činnost, mám rád výzvy a těší mne když vidím spokojeného zákazníka, který ocení moji práci. 

   Nedávno jsem řešil protékající páku u sprchového panelu. 
Překvapením pro mě bylo, když jsem nemohl najít na obvyklém místě imbusový šroub na povolení páky, nakonec se povedlo, vyměnil jsem kartuši, hotovo za patnáct minut a řekl jsem si o 300,- Kč. 
Druhé překvapení bylo, když mi spokojená zákaznice sdělila, že tu byly 4 instalatérské firmy, jedna konstatovala, že to nejde opravit a další chtěly výměnu panelu od 5.000,- do 10. 000 Kč.
   Jediné co mi zákaznice vytkla, že nemám hodnocení na svých stránkách, zde hodnocení nejde nastavit, ale pokud by mě někdo opravdu chtěl ohodnotit, tak mám stejnojmenné stránky na https://www.facebook.com/houdekjan1976 , tam už to možné je.
   Ale nejlepší hodnocení je v okamžiku, když vidím , že je zákazník opravdu spokojený.
Možná to bude tím, že nejsem instalatér, ale pouze hodinový manžel....:-)
   

Jak vypadá hodinový manžel?

Celkem obyčejně..... Tazzmánský čert co nemá rád hlášky tipu.....

"To nejde....."

"To nech, tak to stačí, to je dobrý......."

"To bude držet......"

"To nezkoumej, nebuď detailista....."

"To nebude vidět......"

"To samo, to oni....."

"Centimetr sem, centimetr tam...."

" Vem to od oka......"

Mé motto : Nic neodflákni, celý život na to budeš koukat a bude tě to .......!




Přistižen při práci